Krzesła ogrodowe jak Yin i Yang

krzesła od DEDON inspirowane Yin i Yang

źródło: pinterest.com

Yin i Yang to według tradycji chińskiej dwa przeciwstawne sobie pierwiastki, które jednocześnie się uzupełniają i są uważane za symbol harmonii. Dzień i noc, dobro i zło, światło i ciemność… Każde z nich ma w sobie niewielki pierwiastek swojego przeciwieństwa. Chińska filozofia stała się inspiracją dla firmy DEDON. Tak właśnie powstał niezwykły komplet krzeseł ogrodowych.

stylowe krzesła ogrodowe od DEDON

źródło: pinterest.com

Kolekcja zaprojektowana przez DEDON, do której należą wspomniane krzesła, ma swoje korzenie w poszukiwaniu harmonii formy, ale nie tylko. Jak twierdzi ich twórca – Nicolas Thomkins, pomysł na stworzenie tego kompletu przyszedł mu do głowy podczas pobytu na plaży Cebu znajdującej się na wyspie Olango. Pierwszy projekt naszkicowany został przez niego… kijem na piasku.

Mebel składa się z dwóch elementów, które mają wyglądać, jakby były stworzone przez naturę, zupełnie jak kamienie noszone przez nurt krystalicznie czystej wody lub piasek pędzony silnym wiatrem, tworzący wydmy. Jak widać więc, na wygląd krzeseł wpłynęła nie tylko starochińska filozofia Yin Yang, ale również okolice plaży Cebu. Tradycyjna czerń i biel, znana nam ze znaków Yin i Yang, została tu zastąpiona przez kojarzące się z naturą dwa odcienie brązu. A ty chciałbyś mieć takie meble inspirowane yin i yang w swoim ogrodzie?

oryginalne krzesła ogrodowe inspirowane naturą

źródło: pinterest.com

plażowe krzesła jak Yin i Yang

źródło: pinterest.com

Podobne porady